Zájem o strojírenství

Zájem o strojírenství roste

Česká republika se v současné době chlubí skvělou ekonomikou. Naše ekonomika je jedna z nejlepších v celé Evropské unii. Může za to nejspíš zvyšující se zaměstnanost a neustále se snižující nezaměstnanost (která je mimochodem nejnižší za poslední dvě dekády). Taky na skvělé ekonomice má jistý podíl i to, že se přidává na výplatních páskách. Jenže zaměstnavatelé jsou k tomuto činu bohužel nuceni – kdyby si své zaměstnance neudrželi výší platu, rychle by odešli ke konkurenci, a to si nemohou dovolit, když je o schopné zaměstnance nouze. S nedostatkem pracovníků se v dnešní době potýká naprosto každé odvětví, bohužel ani strojírenství není výjimkou.

Z počátku zaměstnanecké krize se hledali hlavě IT specialisté, ale o ně teď není taková nouze, jako o řemeslníky nebo o stavaře. Právě ti jsou teď doslova „nedostatkovým zbožím“ na trhu práce. Chybí skutečně všichni řemeslníci – největší zájem je o truhláře, lakýrníky a o malíře. Stavaři se taky hodně hledají, stejně jako zaměstnanci vhodní do automobilového průmyslu. Bohužel nedostatek zaměstnanců hlásí i strojírenství.

Naneštěstí od takového automobilového průmyslu má strojírenství jednu velkou výhodu – zájem o toto odvětví neustále roste.

Dříve tomu bylo jinak

Ještě donedávna se však o strojírenství nikdo nezajímal a všichni se hrnuli právě do automobilového průmyslu. Nyní je to však jinak – lidé si všimli toho, že strojírenství se stalo tahounem české ekonomiky, což znamená, že se jedná o práci, která má potenciál, smysl a budoucnost. Proč tedy volit automobilový průmysl, který se se svou neustále rostoucí výrobou elektromobilů žene do záhuby?

Do pár let je po problému

Strojírenské společnosti, které se zabývají například rovnáním materiálu, tryskáním nebo pálením, nyní čekají, až absolventi vyjdou ze svých škol. Jednou z takových firem je například MSC MetPro a.s., která si na českém trhu vede velmi dobře! Dalo by se říct, že do pár let už o zaměstnance v tomto odvětví nebude nouze. Ovšem ať to nezakřikneme!

Autor příspěvku: Redakce