Reference od kamarádů nebo na webech. Informujte se o firmách, kde chcete pracovat nebo stát se klientem

Reference od kamarádů nebo na webech. Informujte se o firmách, kde chcete pracovat nebo stát se klientem

Žádný člověk nekupuje zajíce v pytli. Proč se však dopouštíme jedné věci, a sice jdeme žádat o práci do firem, o kterých nic nevíme? Je sice hezké, že mají atraktivní inzerát na webových stránkách, ale než odešlete životopis, měli byste si danou firmu nějak proklepnout. S tím pomohou firemní zkušenosti nebo hodnocení firem, které jsou k přečtení na internetu. Dostupné jsou třeba na webové stránce www.firemni-zkusenosti.cz. 

Pokud se rozhodnete požádat o práci v konkrétní společnosti, měli byste si o ní něco zjistit. Většina lidí sází na doporučení od přátel, což je zcela v pořádku, ale co když přátelé nemají s danou firmou zkušenosti? V takovém případě se vyplatí pročíst si reference třeba na zmíněném portálu, kam přidávají reference zaměstnanci i spokojení, respektive nespokojení klienti. 

Reference, které vám pomůžou udělat si o firmě prvotní obrázek

Možná si říkáte, že pročítat si hodnocení firem je k ničemu, že je to zcela zbytečné. Jenže pravdou je, že to není zbytečné, naopak vám to může něco přinést. Díky referencím, za nimiž stojí zaměstnanci nebo zákazníci společnosti, si můžete o firmě udělat jistý obrázek. Rázem budete vědět, jaké je zhruba pracovní prostředí a zázemí v dané společnosti, také budete vědět, jak firma přistupuje k zákazníkům a jestli jste ztotožněni s tímto přístupem. Na základě toho se pak můžete rozhodnout, jestli se stanete zaměstnancem firmy nebo respektive zákazníkem dané společnosti. 

Je třeba konstatovat, že vám to nemusí být proti srsti – toto “proklepávání”. Dělá to totiž naprosto každá společnost i s vámi. Jen o vás toho více řeknou sociální sítě. 

Buďte si jistí 

Díky hodnocení firem a firemním zkušenostem, které jsou k přečtení na internetu, si tak budete jistí firmou, na kterou jste se chtěli obrátit nebo kde jste chtěli pracovat. Vyhnete se tak nemilým překvapením týkajících se třeba nemilého přístupu zaměstnavatelů k zaměstnancům či podobných situací.

Autor příspěvku: Redakce