Hubněte pomocí jídla

Hubněte pomocí jídla

Zní to možná netradičně, ale opak je pravdou.

Tak nějak, každý kdo chce zhubnout, si ve skrytu duše přeje, aby mohl dále jíst a nemusel se trápit hlady. Dobrá zpráva! Trápit se opravdu nemusíte.

Modelky

Bohužel média a módní průmysl nás neustále krmí fotografiemi, videi a různými narážkami a ukázkami na hubená těla modelek, které předvádí plavky či nádherné šaty.

Z amerických filmů jisto jistě znáte ty scény, kdy modelka jde okamžitě zvracet po požití jídla či raději jídlo odmítne. V případě, že už se rozhodne konzumovat stravu jí většinou jablko, mrkev, nebo nějaké klíčky.

Tohle opravdu ne! Všeho s mírou.

Nutné je mít správnou výživu

Jíst menší porce, avšak pravidelně. Nikdy byste neměli mít pocit hladu, pokud jej máte, poraďte se s odborníkem, co děláte špatně. Opravdu není vhodné řešení prostě jíst, jíst a jíst.

Strava by měla být pestrá a vyvážená. Tato kombinace by se měla dodržovat opravdu dlouhodobě, aby si tělo na nový systém stihlo zvyknout, smířit se s ním a začít fungovat na nastaveném principu.

Jak vím, že je výživná

Správná otázka, výživová hodnota je dána obsahem energie v každé potravině. Vše je vždy uvedeno na etiketách daných výrobků. Kolik energie obsahu daný počet gramů.

Vždy by se jedno komplexní jídlo mělo skládat z:

  • energické složky
  • základních živin (to jsou cukry, tuky a bílkoviny)
  • vitamínů
  • provitamínů
  • minerálních látek
  • a nejdůležitější je voda

Co se cukrů týče, opravdu zapomeňte na rychlé cukry. Tím si nijak nepomůžete.

Kombinace potravin

Abyste mohli hubnout pomocí jídla, je třeba umět dané potraviny kombinovat. Vědět co s čím si můžete dát a mít trošku přehled o tom, co která potravina obsahuje.

S tímto problémem vám může pomoci například výživový poradce či dietolog. Můžete si vaším cílům i jídelníček přímo nechat sestavit.

Realita

Pokud má člověk vůli a dokáže opravdu jíst, co má. Můžete jíst často, pořádně a přitom hubnout. Samozřejmě ke správnému jídelníčku patří zdravější životní styl, ideálně žádné zlozvyky (kouření atd.) a sport (v jakékoli podobě). A vůle vytrvat.

Autor příspěvku: Admin