Okurka – skvělý pomocník v boji s povánočními kilogramy

Začátek nového roku je často spojen s novoročními předsevzetími a mnoho lidí si jako jedno z nich zvolí i zbavení se kilogramů nabytých přes vánoční svátky. Jednou z potravin, která vám pomůže nad těmito kilogramy vyhrát, je okurka. Buď se můžete pokusit zařadit ji co nejčastěji do vašeho běžného jídelníčku, nebo můžete rovnou vyzkoušet tak zvanou okurkovou dietu.

Tajemství okurky

Málokdo ví, že „obyčejné“ okurky patří mezi nejzdravější plody, se kterými se můžeme na naší planetě setkat. Obsahují velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vynikají především vysokým obsahem vitaminu A a B, ale obsahují také vitamin C, PP, E či kyselinu listovou. Kromě vitaminů v nich najdeme také  mnohé minerální látky, zejména hořčík, železo, vápník, sodík a jód.

Další cenou látkou, kterou okurky obsahují ve vysokém množství, je voda – celých devadesát procent okurky je tvořeno vodou. To je také vysvětlením toho, proč jsou okurky tak málo kalorické, a tudíž skvělé v boji s přebytečnými kilogramy. Ve sto gramech okurky se skrývá pouhých patnáct kalorií. Navíc okurky mají na náš organismus močopudný, tedy detoxikační účinek, a jsou známé i svými kosmetickými účinky, výtečně hydratují pokožku, pomáhají proti akné či unaveným očním víčkům.

Okurková dieta

Pokud se rozhodnete vyzkoušet okurkovou dietu, není na ní nic složitého. Dieta je totiž založena na jednoduchém principu – jíst jen okurky, přesněji tři až čtyři kilogramy okurek denně, nic jiného. Nemusíte se obávat, hlad pociťovat nebudete. Okurky zaplní žaludek a navíc voda v nich obsažená, přispěje i k celkové detoxikaci vašeho organismu. Okurky můžete konzumovat jen tak nakrájené na kolečka, ale také v podobě nejrůznějších salátů, okurkové polévky či okurkové šťávy. Po třech ryze okurkových dnech, přidejte do svého jídelníčku postupně i další zdravé potraviny, především ostatní zeleninu a ovoce, maso a celozrnné výrobky.

Autor příspěvku: David