Ketodieta – jeden z nejoblíbenějších způsobů hubnutí dnešní doby

Ketodieta, slovo, které jste již jistě slyšeli. Možná od kamarádky, která díky ní zhubla před létem do plavek, možná v televizi, kdy tento moderní způsob hubnutí doporučovaly různé známé osobnosti. Pokud i vy přemýšlíte o tom ketodietu vyzkoušet, přinášíme vám několik základních informací.

Co je to ketodieta?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Jde o proteinovou neboli bílkovinovou dietu. Jejím základním principem je stravování, které je založeno na vysokém příjmu bílkovin a naopak nízkém příjmu sacharidů.

Základní principy ketodiety

Ketonová dieta spočívá ve vynechání, nebo alespoň zásadním omezení, téměř všeho, co obsahuje sacharidy. Bohužel jsou sacharidy podstatnou součástí většiny potravin, které v našem životě denně konzumujeme, nejen sladkostí či sladkých nápojů, jak se mnozí lidé mylně domnívají. Proteinové diety proto vyžadují vynechání i takových potravin, jako jsou například pečivo a další výrobky z mouky, rýže, těstoviny či brambory. Bez omezení se naopak může jíst libové maso, ryby, vejce a mléčné výrobky. V rámci ketodiety se vždy konzumuje pět jídel denně.

Výhody ketonové diety

Jednou ze zásadních výhod ketodiety je poměrně rychlý úbytek váhy, navíc bez pocitu hladu. Hlad totiž vzniká především tehdy, když tělu chybí bílkoviny, a to v případě ketonové diety nehrozí. Dalším bonusem je fakt, že tělo ztrácí pouze tukové zásoby, nikoli svalovou hmotu, jako tomu často bývá v případě jiných diet. Ketonová dieta se drží po dobu několika týdnů, nejčastěji čtyř. Nespornou výhodou ketodiety je i propracované výživové poradenství a mnoho užitečných informací lze dohledat snadno na internetu. Budete překvapeni, kolik existuje receptů na nejrůznější pokrmy, které mají nejen vysoký obsah bílkovin a zároveň nízký obsah cukrů a tuků, ale které jsou také velmi snadné a rychlé na přípravu.

Autor příspěvku: David