jídlem nastartovat den

Jakým rituálem a jídlem nastartovat den

Jelikož se stále nějakým způsobem snažíme bavit o hubnutí a zdravém životním stylu, je třeba si uvědomit, že snídaně je opravdu základ. A ne jen samotná snídaně, ale nějaké malé ranní rituály, které vám pomohou nastartovat váš metabolismus.

Ráno

Pokud opravdu něco na sobě, vaší váze či vašem životě chcete změnit, je třeba na tom začít pracovat od brzkého rána.

  1. Po probuzení se protáhněte jako kočky – napnuté ruce a nohy, povolte a opět napněte, u tohoto ranního rituálu zhluboka dýchejte
  2. Jakmile se vykutálíte z postele, vypijte sklenici čisté kohoutkové vody a pokud máte, klidně se do ní vymačkejte čerstvý citron (můžete jej nahradit jablečným octem)

Cvičení

Ještě před snídaní byste si měli zacvičit, nemusíte to přehánět. Pakliže máte doma nějaký stroj, jen protáhněte kosti a svaly a sjeďte si nějakou malou sérii. Pokud žádným strojem nedisponujete, můžete dělat třeba po dvou – třech opakováních minutové výdrži ve vzporu, nebo třeba udělat alespoň 20-30 dámských kliků a k tomu nějaké dřepy.

Pohybem zahřejete svaly a nakopnete organismus ještě více. Ranní cvičení má i ty výhody, že se budete cítit více svěží a až dorazíte v podvečer z práce domů, nebudete zklíčení, na cvičení či fitness už nemáte energii.

Snídaně

Bez ranního živení se, nemůžete moc dlouhodobě fungovat na plné obrátky. Snídaně je opravdu základ a proto je třeba ji mít pořádnou a výživnou.

Snídejte zhruba půl hodiny po tom, co se probudíte.

Ideálními parťáky po ránu jsou bílkoviny a pestrost jídla (ovesné vločky s jogurtem, tvarohem či mlékem, nebo plátek celozrnného chleba se šunkou a kouskem sýra, k pití buď vodu, nebo zelený čaj)

Pokud k snídani pijete čaje, volte raději sypané, než sáčkové.

Káva

Patříte-li k těm milovníkům kávy, kteří bez ranního nakopnutí tímto způsobem zkrátka nefungují, dobře, ale zkuste ji posunout na později než hned brzy ráno. A s kofeinem je třeba nakládat jako s návykovou látkou.

Chcete-li na sobě opravdu něco změnit, opatrně s tímto rádoby „doplňkem stravy“.

Autor příspěvku: Admin