Mlecna dieta

Mléčná dieta a její úskalí

Diety jsou velmi časté řešení těch, kteří si myslí, že nemají dostatečně velké úsilí, aby zhubli jinak. Pravidelný sport, pitný režim a stravování jsou pro ně pojmy naprosto neznámé. Tyto tři pravidla zaručující efektivní a především dlouhotrvající hubnutí však vyžadují pevnou vůli, kterou nenajdete jen tak někde. Jistě, spousta lidí vytrvá – před takovými klobouk dolů – ale málokdo se do této skupiny vytrvalých dostane. Jednoduše život bez sladkostí je naprosto nepředstavitelný.

Kvůli rychlému zhubnutí tak přistoupí k dietě opravdu velké spektrum lidí. Touží zhubnout třeba do čtrnácti dnů, jsou nedočkaví. Ale pokud by se rozhodli k tak bleskovému hubnutí, musí počítat se zdravotními problémy, kterés se objeví. Samozřejmě existuje i taková dieta, která není tělu až tak nebezpečná, ovšem nezhubne se s ní tak rychle. Jedná se o tu mléčnou.

Tato velmi monotónní dieta je založena pouze na konzumaci mléka a mléčných výrobků. Maximálně se můžou tyto produkty kombinovat se zeleninou nebo s kousky masa. Většinou trvá čtrnáct dní a déle, záleží na tom, jak jsou lidé vytrvalí a jak jim dieta sedne. Ovšem je nutné, aby se správně dodržoval jídelníček. Silné vůli se tedy nevyhnete. Pakliže budete patřit k těm vytrvalým, můžete zhubnout za daných čtrnáct dnů až měsíc krásných deset kilogramů. Měl by se klást důraz i na pitný režim. Ten jde ale dodržovat o něco lépe, protože po mléčných výrobcích máte většinou žízeň. Zakázány jsou však veškeré jiné přílohy kromě zeleniny, dále se jedná o zakázané uzeniny, sladkosti, sladké a perlivé nápoje a především o tučné sýry. I když se jedná o mléčný produkt, tolik tuku není pro tělo vhodné.

Pozitivní je úbytek váhy, který není tak drasticky rychlý, proto se nejedná o příliš zdravotně nebezpečnou dietu. Jako další výhoda se označuje i pitný režim, které díky potřebě pít napomáhá k odbourávání tuků. Mezi nevýhody však patří zejména chuť a hlad, který budete pociťovat. Budete jíst méně, proto se málo zasytíte a to pak zapříčiní i častější pocit hladu. Také si nabouráte organismus, protože budete jíst nevyváženou stravu s velkým množstvím bílkovin a minimem jiných tělu prospěšných a potřebných látek.

Autor příspěvku: Admin