Mýty o hubnutí

Mýty, které se pojí s hubnutím

V dnešní době se setkáme s hromadou mýtů, které se pojí se světem hubnutí. Hubnutí je dnes na denním pořádku, protože většina lidí není spokojena se svým tělem. Je však nutné zmínit, že pokud se dáte do hubnutí, pak jedině tak, že začnete žít zdravým životním stylem. Diety nejsou tou nejlepší volbou, protože si můžeme vážně poškodit naše zažívání a zničíme si naprosto naše zdraví. Proto se raději dejte na tu zdravější cestu.

Samozřejmě není to tak rychlé – nejsou tak rychle výsledky znát. Ovšem je to mnohem zdravější cesta. Ovšem i o této cestě panuje a koluje několik mýtů, které nejsou tak úplně pravda, jak se tvrdí. Jaké to jsou?

• Po šesté hodině večer už nejím!

Mýtus. Mělo by se vždy jíst s rozestupem několika hodin – ideální je jíst po třech hodinách. Samozřejmě někdo potřebuje jíst po dvou hodinách, jiným stačí po čtyřech. Ať už vám však stačí jakékoliv rozvržení jídla, neohlížejte se na šest hodin večer. Pokud vám jídlo vyjde v sedm, tak pojezte v sedm. Poslední jídlo dne se nemá podávat v šest hodin večer, kdy ještě budete třeba pět hodin vzhůru, ale má se podávat zhruba dvě hodiny předtím, než si půjdete lehnout.

• Všechnu zeleninu můžu jíst během dne

Nikoliv. Ano, je dané, že ovoce se jí do tří hodin odpoledne maximálně kvůli obsaženým cukrům, které bychom nestihli v pozdějších hodinách spálit, ale u zeleniny je taky výjimka. Zelenina se doporučuje jíst hlavně odpoledne, ale je fakt, že neškodí ani během dne. Pozor však na jedení večer u červené zeleniny, kterou je hlavně červená paprika. Právě ta v sobě obsahuje stejné množství cukrů jako ovoce, proto ji bohužel nestihnete spálit, a tak ji jezte raději jako přílohu k snídani.

• Po zeleném čaji se hubne!

Není to tak. Po zeleném čaji se opravdu nehubne, jenom nám dodává pocit sytosti, pokud ho vypijete půl hodinu před hlavními jídly dne. Je to však stejný nebezpečný zabiják jako káva. Obsahuje v sobě stejné množství kofeinu, který pro naše tělo opravdu není to nejlepší.

Autor příspěvku: Redakce