nehladovějte

Nehladovějte, jezte a mějte se rádi!

V dnešní době je na světě spousta žen, zejména dívek v útlém věku, jež se trápí se svou postavou a neví, co by. Zkoušejí různé hladovějící a drastické diety, ale pořád nejsou se sebou spokojené. Někdy to dojde až do té nejhorší fáze a to k mentální anorexii či bulimii. Proč se tohle stává? Proč nejsou dívky se svými těly spokojené? Představte si, že je vám 16 let, jste krásná dospívající slečna, ale vaši spolužáci vám říkají, že jste tlustá a škaredá. Vy si to začneme brát osobně, i když máte normální postavu a jste krásná dívka. Jenomže vy to už nevidíte. Nevidíte to, co je na vás krásného. A proto vás to donutí držet hladovějící diety, abyste dokázala ostatním, že i vy jste krásná. Ale je to v pořádku? NENÍ!

Uvedeme si další příklad. Chodíte na různá cvičení – aerobiky, zumba, tabata apod. Kolem sebe máte štíhlejší ženy, než jste vy sama. Vás to motivuje, abyste byla taky štíhlá. Tvrdě cvičíte, jíte, ale stále nemáte postavu jako cvičící ženy kolem vás. Co uděláte? Necháte to plavat? OMYL! Už jsem se setkala s tolika případy, co skončily tak, že začaly hladovět. A místy docházelo k záchvatovému přejídání. A upřímně? Ruku na srdce, tohle určitě alespoň jednou zažila každá z vás. Kriticky jste se sjížděla pohledem v zrcadle a docházela ke stále stejnému a ubíjejícímu závěru a to, že na vašem těle něco přebývá…  Možná jste taky začínala uvažovat nad tím, že snížíte příjem kalorií na minimum. Ale co byste tím dokázala? Akorát si sama uškodila.

Věřte v sebe!

Myslete pozitivně. Kašlete na názory ostatních, hledejte na sobě to, co vás dělá výjimečnou. Dělejte všechno proto, abyste se cítila volně a spokojeně. Jezte zdravě, cvičte a poznávejte sami sebe. Poznávejte to, co vás dělá šťastnou a zaměřte se na to, co máte na sobě doopravdy rádi a nenechte se nikým ovlivnit. Protože jedině takhle budete SILNÁ! A to za to stojí, nemyslíte?

Autor příspěvku: Redakce