Proč hubneme

Proč hubneme

To je moc krásná otázka. Těžko říci, kde se tohle vzalo. Může to mít několik příčin a důvodů

 1. strach o svůj život (obezita, deprese, lepší cvičení, zdravotní problémy, stres atd.)
 2. televize, média, módní průmysl
 3. kvůli partnerovi, manželovi
 4. kvůli sobě, svému dobrému pocitu
 5. iluze a sny

Ad1.

Strach o svůj život je jeden z nezávažnějších důvodů, proč se člověk rozhodně hubnout. Přeci jen, pakliže už se opravdu nevejdete do běžných velikostí, špatně se vám chodí, špatně se vám dýchá, snadno se zapotíte, už by se takové příznaky měly nějak řešit.

Několik kilo na víc totiž může zvýšit riziko či dokonce vyvolat choroby typu

 • srdeční cévní onemocnění
 • infarkt myokardu
 • mrtvice
 • metabolické poruchy
 • diabetes
 • nádorová onemocnění (střev, konečníku, prsu, vaječníků atd.)

Hrozeb je opravdu několik desítek a mnohdy to mohou být i drobnosti, které nám však v součtu všech událostí dají pěkně zabrat.

Ad2. Hubnout proto, protože…

Módní průmysl a nejrůznější média včetně soutěží krásy a Miss nám vnucují nějaké předlohy, jak by měla ideální žena vypadat. Bohužel to může skončit až anorexií nebo bulimií. Nic se nesmí přehánět. Mnohdy jsou ženy tak posedlé svým vlastním vzhledem, že jsou úsudky zkreslené. Dámy se vidí jinak, než ve skutečnosti vypadají.

Chceme být tak hubené jako ty modelky, které předvádějí plavky, nebo hollywoodské hvězdy na červeném koberci, které si mohou dovolit výstřihy a holé bříška. Opravdu není příliš o co stát. Není špatné mít motivaci a snahu, ale opravdu to může vážně ohrozit váš život. Přeci jen, každý organismus je jinak stavěný.

Ad3. Hubnout proto, protože…

Hubnutí kvůli vašemu protějšku je občas také pěkně zapeklitá situace. Zvláště, má-li váš partner rád humor nebo je dokonce cynik. Může totiž v meziřečí se jen nešikovně zmínit a hned z toho myšlenka, která je třeba dotáhnout. Mnohdy se může zvrhnout.

Jiný případ nastává tehdy, myslí-li si žena, že svému protějšku se už nelíbí její postava (po dětech, zdravotnímu problému či životnímu stylu). Občas to tak je, pokud je na ženě očividná nadváha a je třeba s tím něco dělat.

Jiné případy jsou, kdy si to myslí opravdu jen žena a muži vlastně vaše postava vyhovuje. Proto spolu mluvte, upřímně si ovšem povídejte. Sdělte si svá přání, cíle a obavy. Třeba vás mile překvapí, že vám partner s hubnutím pomůže, nebo řekne, že nechce, abyste hubla.

Konec konců, někteří muži mají rádi tzv. „krev a mlíko“.

Ad4. Hubnout proto, protože…

Váš dobrý pocit je opravdu moc důležitý. Pokud nejste posedlá čísly na váze, ale zkrátka chcete postavu formovat, tvarovat, tak klidně vesele hubněte. Propojte jídelníček s pohybem a užívejte si váš krásný pocit a zdravé tělo i ducha.

Ad5. Hubnout proto, protože…

Hnát se za něčím se může stát někdy chorobným. Pokud vážíte 180 kg, asi z vás nebude 60 kg slečna. Mít přehnané iluze a pak být nějak zklamaná a zlomená není dobré. Klaďte si realistické cíle a buďte mile překvapená, pokud se vaše vůle v dobré obrátí.

Autor příspěvku: Admin