stevie sladka

Stévie sladká – v čem je její kouzlo?

Zdravý životní styl je neustále řešené téma, kterým se zabývají hlavně ženy, protože právě hlavně ženy chtějí díky zdravému životnímu stylu trochu zhubnout. Moc dobře vědí, že konkrétně nejrůznější diety pro ně nejsou to nejlepší, a tak raději přecházejí sice na trochu pomalejší hubnutí, ale za to efektivnější a bez následného JOJO efektu – tedy přechází na zdravou stravu, která je podle průzkumů zhruba osmdesát procent úspěchu.

Je však nutné podotknout, že zdravé stravování v sobě obsahuje hlavně to, že musíme vyměnit nezdravé suroviny za zdravější produkty. Samozřejmě to nikdy nevyměníme za naprosto zdravé produkty, ale o zdravější formu se můžeme pokusit. Hlavním problémem je vždycky mouka – je třeba vyměnit tu klasickou bílou za trochu jinou, nejlepší volba je asi ta pohanková mouka, ovšem mouka je všeobecně špatná, jenže bez ní to někdy vážně nejde. Dále je nutné vyměnit cukr – rafinovaný cukr je tabu, a tak raději přejděte na ten třtinový. Myslete však na to, že existuje ještě jedna (a mnohem lepší) náhrada cukru.

Stévie sladká je až 300x sladší než cukr!

V současné době se do kurzu dostává takzvaná stévie sladká. Jedná se o stálezelenou rostlinu, která je unikátní v tom, že je až 300x sladší než cukr! Dává se hlavně jako příloha k různým dezertům a lidé si ji velice často pletou s mátou, ovšem máta není tak slaďounká, jako právě tato unikátní rostlinka jménem stévie.

Samozřejmě si ji můžete vypěstovat i doma jako jiné bylinky, ale taky ji koupíte už klasicky v nějakých kapslích nebo v jiných produktech.

Zahání chuť na sladké

Mimo to, že se používá jako sladidlo, nám také výrazně pomáhá při hubnutí, a to tak, že nám zahání chuť na sladké, což se v době hubnutí opravdu hodí. Může se tedy zařadit do skupiny superpotravin 21. století, v níž se nachází třeba chia semínka, která nám zase zahání pocit hladu.

Autor příspěvku: Admin