whole30

Whole30! Jedna z nejefektivnějších diet!

Možná vás taky jednoho dne napadlo, že byste chtěla svému tělu dopřát trochu změny. Jistě jste tedy přemýšlela o dietě. No ano, ale kterou si vybrat? Z doslechu či vlastních zkušeností již určitě víte, že některé diety by vám mohly vážně uškodit. Pro kterou se tedy rozhodnout? Whole30!

O co se jedná?

Jde o to, že se po dobu třiceti dnů „držíte“ určitých pravidel, díky kterým docílíte obnovení metabolismu, srovnání imunitního systému a hlavně skoncujete se škodlivými stravovacími návyky. Zamýšleli jste se někdy nad tím, že jsou potraviny, které na vaše tělo mají negativní vliv, aniž byste to nějak vědomě pociťovali? Od toho je právě whole30, abyste zjistili, která skupina potravin vám neprospívá. Zkrátka musíte vyškrtnout ze své stravy veškeré obiloviny (žito, ječmen, pšenice, proso apod.), luštěniny (sója, arašídy, čočka, hrách, atd.), cukry (třtinový, veškeré sirupy- agave, kukuřičný, MED, STEVIE), rostlinné oleje (slunečnicový, řepkový atd.), mléčné produkty a mléko, ALKOHOL a veškeré škroby.

Možná vám teď hlavou prolétla otázka „co teda teď budu jíst? NIC?“ Ale když se na chvíli nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že je toho vlastně spousta. Jakákoli zelenina, maso, vejce, mořské plody, ryby, ovoce, ořechy a živočišné tuky. Důležité je se na tuto dietu řádně připravit. Ideální je dva až tři dny před ní odlehčit jídelníček, aby pak přechod nebyl tak drastický. No jo, bez cukru je to hold těžké, zvláště když jste milovníkem všech možných sladkostí. Co je důležité, dá se to vydržet, když doopravdy chcete!

Když vydržíte, tak sami pocítíte změnu na vašem těle a to jak fyzickou, tak i psychickou. Změní se váš pohled na potraviny a upravíte si vaše stravovací návyky (třeba i natrvalo). Co dodat na závěr? Snad jen to, abyste se nevzdávala po prvních dvou dnech, které mohou být vskutku náročné. Vaše tělo si potřebuje chvíli zvykat na zavedené změny. Buďte vytrvalá a myslete na skvělý pocit, který vám dieta v důsledku přinese.

Autor příspěvku: Redakce