Zdravá svačina je základ dne

Zdravá svačina je základ dne

Ráno spousta z nás pospíchá, ať už do školy či do práce. Musíme se rychle obléknout, stihnout základní hygienu a často nám už nezbývá čas na to, abychom se pořádně nasnídali. Dokonce si občas zapomeneme vzít i svačinu. To se musí změnit!

Co jste jedli naposledy?

Taková pořádná svačina musí být kvalitní a musíte si na ní dát záležet. Co jste jedli naposledy? Vsadím se, že jste si v tom shonu vzali na svačinu něco, co bylo sice poživatelné, ale radost to vašemu tělu nepřineslo.

Dejte si záležet a přípravě svačiny věnujte více času. Abyste se nemuseli bát, že ráno zase nebudete stíhat, můžete si ji nachystat večer před tím. Sepište si suroviny a udělejte si nákup na týden dopředu, ušetří vám to spoustu času.

Jak by měla taková zdravá svačina vypadat?

Měla by obsahovat sacharidy, bílkoviny, vlákninu a vitaminy. Cottage cheese a cherry rajčátka jsou toho krásným příkladem. Pokud chcete mlsat, dělejte to zdravě – sbalte si s sebou ovoce! Například borůvky, meloun, jablko, ananas nebo meruňky.
Připravit si můžete také zeleninový salát a přidat do něj i trochu cizrny. Já si do svého salátu ráda dávám i mozzarelu. Tu můžete koupit i ve formě “baby” – malých kulatých kousků. Pokapejte salát olivovým olejem, lehce osolte a opepřete a svačinu máte do půl hodinky hotovou!

Pokud vám začnou docházet nápady, inspirovat se můžete na internetu. Je plný food blogerů, kteří se rádi podělí o své zkušenosti a recepty i s velice lákavými fotkami, které vás přesvědčí o tom si takové jídlo nachystat. Instagram také není výjimkou. Díky této aplikaci, kterou si lehce stáhnete do mobilu, můžete najít inspiraci na měsíce dopředu!

Autor příspěvku: Admin